Apimondia

 

 

Apimondia tai tikra šventė ,,jungianti pasaulį“ su bičių pagalba. Jos metu vyksta įvairus mokslininkų susitikimai, įmonių prekiaujančių bitininkystės įranga, vyksta seminarai ir prezentacijos. Kai ką pavyko įdomaus pamatyti ir naudingo sužinoti. Reikėtu pradėti nuo pačios bitininkystės Korėjoje. Laikomos bitės yra europietės, pagrinde Karnika. Šeimos laikomos Langstrotho aviliuose, po 2-3 korpusus. Sezono metu šeimos nėra didelės apie 10-15 tūkstančių bičių, ženkliai mažesnės nei Lietuvoje. Vietos kraštovaizdis tai miestai, kalnai, miškai, o kiekvienas žemės lopinėlis yra apsėtas ryžių laukais. Pagrindinis medunešis yra akacijų medus, vėliau kaštonų. Medaus kaina taip pat yra įspūdinga ir pavydėtina, stiklainis 1,5l kainuoja 50$. Be to valstybė remia pastoviai bitininkus – parama sudaro 50% kaip supratau viskam.

                           

                                   1. Vietinis bitininkas

Turėjome galimybę apsilankyti vietiniame bityne apie 250 šeimų. Aviliai sustatyti paviljonuose eilėmis po ~30vnt. . Paviljonai turi 3 sienas, o iš priekio nuleidžiamą juodą užuolaidą, taip saulėta žiemos diena yra papildomai šildoma. Bitynas turi automatizuota vandens/maitinimo sistemą. Kiekviename avilyje yra plastikinė diafragminė maitintuvė, kurį pajungta prie bendros talpos. Yra sumontuotas laiko vožtuvas kuris periodiškai paduoda vandenį.

         

1. Plastikinė maitintuvė                                                          2.Maitinimo sistema

,,Robotas“ bitėms gydyti. Apimondijos ekspozicijoje pamačiau įdomu stendą. Šalia buvo didžiulis įrenginys ant ratų su Honda generatoriumi ir įvairiais valdymais. Prie jo buvo vyrukas kuris emociškai daug pasakojo ir įtikinėjo kad tai stebuklas, deja korėjiečių kalbą. Pavadinimas ,,Environmentally Friendly Extermination Equipment“ (vert. Aplinkai draugiškas išnaikinimo/išžudymo įrenginys) kuris naudojamas kovai su erkėmis ir avilių dezinfekcijai. Veikimo principas: kai dujinis degiklis įkaitina iki 500 laips. C, įsijungia kompresorius kuris paduoda orą su vandeniu ir išeigoje turime karštus garus. Su pistoleto pagalba karšti garai paduodami apie 10s pro laką į avilį. Toks ekologiškas termo gydymo būdas kovai su erkėmis.

1. Aplinkai draugiškas išnaikinimo/išžudymo įrenginys

Medaus kopinėjimas tiesiai bityne. Vietinis gamintojas Hyundae A.M pristatė savo produkcija – lengvai transportuojamą medsukį. Sunku būtų įsivaizduoti medaus kopinėjimą atvirame lauke Lietuvoje, ypač rudeni, tačiau Korėjoje tai veikia.

            

1. Medsukis                                                                                                       2. Medaus kopinėjimas

Apimondia puiki proga paragauti medaus iš įvairių pasaulio kontinentu. Vienoje vietoje buvo pristatomi keliasdešimt medaus rūšių ir vėliau jie varžėsi dėl geriausio pasaulio medaus titulo. Taip pat buvo renkamas geriausias midus ir vaškas. Geriausias medus asmeninėje kategorijoje yra iš Kuveito.  

                                    

1. Baškirskij medus                                                                                                                                                          2. Slovėnų ekspozicija

                          

3. Krean style                                                                                             4. Populiarioji bitė

2012 copyright Mylida